Žite v harmónii so svojím domovom

Vedeli by ste si predstaviť domov, v ktorom sa všetky bežné činnosti dejú bez toho, aby ste sa o to sami postarali? Inteligentné technológie sú už realitou bežných dní a veľmi rýchlo si na ne zvyknete.

Žite v harmónii so svojím domovom

(zdroj: komerčný článok)

Špeciálne efekty? Váš inteligentný domov!

Technika napreduje míľovými krokmi. Keď môžu existovať roboty, ktoré sú na nerozoznanie od živého človeka, prečo by nemohla jestvovať domácnosť, ktorá rozumie našim rituálom a stará sa o nás aj sama o seba? Dnes už prvky inteligentnej domácnosti nájdeme v mnohých domácnostiach. Tie najbežnejšie sú napríklad videovrátnici, systém uzamykania dverí, vstupných a garážových brán či okien. Každý z nás sa s tým už stretol a neboli sme z toho rozhodení.

Teraz si predstavte, že existuje ešte viac zariadení a činností, ktoré sa dajú ovládať prostredníctvom inteligentných technológií. Na diaľku môžeme kontrolovať spotrebu vody, plynu, môžeme mať pod palcom ich hlavný uzáver a zakročiť, keby došlo k nečakanej situácii, môžeme vpustiť dnu návštevu, aj keď sme v práci alebo na dovolenke, no nič nezvyčajné nie je ani spustiť klimatizáciu či kúrenie. Inteligentná domácnosť sa ovláda intuitívne prostredníctvom aplikácie, no takisto si viete nastaviť scény, na základe ktorých bude vedieť konať aj sama.

Vyskladajte si inteligentnú domácnosť na mieru

Pre niekoho nemusí mať význam ovládať na diaľku multimédiá alebo osvetlenie, ale zato ocení, ak ho inteligentné technológie informujú o spotrebe energií alebo v prípade, že zaznamenajú únik plynu, dym či záplavu. Veľmi obľúbené je využívanie inteligentného závlahového systému. Ak má zabudovanú meteostanicu, ktorá vie, či sa blížia zrážky, môžete vďaka inteligentným technológiám ušetriť nielen čas, ale aj peniaze. Načo polievať, keď bude pršať? Sú vaše deti či starí rodičia často doma sami? Navrhnite si prvky inteligentnej domácnosti tak, aby im čo najviac uľahčili pohyb v domácnosti a zvýšili bezpečnosť domova. A tí, pre ktorých využívanie inteligentných technológií predstavuje svojský životný štýl, ocenia možnosť nechať si uvariť kávu či dvihnúť rolety, len čo zaznie tón budíka. Na dobré sa ľahko zvyká, vyskúšajte si to vo vlastnej domácnosti.

Komerčný článok