Máte doma nadčasovú puzdrovú sukňu ? Tu sú tipy, s čím a ako ju kombinovať!

Oblečenie dokáže zvýrazniť vašu osobnosť a štýl. Pre ženy je takýmto zvýrazňujúcim prvkom napríklad sukňa. Elegantné, ležérne, mini, midi alebo dlhé – máte nekonečné možnosti. Tá najuniverzálnejšia a zároveň nadčasová je však puzdrová sukňa. Ako ju skombinovať tak, aby bola elegantná a sofistikovaná zároveň?

Máte doma nadčasovú puzdrovú sukňu ? Tu sú tipy, s čím a ako ju kombinovať!

(zdroj: unsplash.com)

História siaha k Diorovi

Puzdrová sukňa (alebo z angličtiny „pencil skirt“) je každá sukňa, ktorá má úzky strih, jej dĺžka siaha po kolená alebo mierne pod kolená a vďaka tomu pôsobí veľmi žensky.

Keďže tento typ sukne predlžuje a zoštíhľuje, hodí sa každej žene, či už je chudá, alebo má širšie boky. Ide o jeden z najženskejších a najšikovnejších kúskov, ktoré môžete doma mať.

Puzdrový strih preslávil najmä slávny návrhár Christian Dior v 40-tych rokoch, kedy sa stala veľmi populárnou súčasťou pracovného šatníka európskych žien. Dnes je spolu s bielou blúzkou, džínsami či malými čiernymi šatami považovaná za nadčasovú a základný kus každého ženského šatníka.

Červená alebo hnedo-béžová?

Teraz sa pozrime na to ostatné, čo sa k puzdrovej sukni hodí. Puzdrovej sukni pristane hnedo-béžová kombinácia – ak máte sukňu v hnedej farbe, určite ju skombinujte s hnedo-béžovým svetrom alebo rolákom. Hodí sa k nej tiež jemná hnedo-béžová blúzka, ktorá môže mať jemný vzor alebo textúru.

Aj doplnky hrajú pri doladzovaní veľkú úlohu. K hnedej sukni najlepšie pristanú hnedé topánky (tie najvýhodnejšie kúpite vďaka zľavovému kódu na FootShop.sk), kabelka alebo opasok. Vytvoria vám celistvý a elegantný vzhľad.

Najuniverzálnejšia je čierna puzdrová sukňa. Preferuje sa hlavne do práce ako decentná elegancia, ale skombinovať ju môžete napríklad aj s červenými prvkami. Či už to bude jednoduchý alebo elegantný červený top či blúzka, prípadne červený sveter alebo košeľa s červenými detailmi. Nádych ženskosti pridajú aj červené topánky.

Nebojte sa vzorov

Pri puzdrovej sukni sa netreba báť ani rôznych vzorov a materiálov. V tom prípade by mal byť vrchný diel jednoduchý a bez vzoru. Sveter, blúzka alebo top by mali byť v jemných odtieňoch a zhodovať sa s farbou sukne.

V prípade vzorovanej sukne je dobré zvoliť jednoduché a neutrálne doplnky, ktoré so vzorom na sukni nebudú súťažiť. Napríklad sukňa so vzorom v zeleno-bielej kombinácii znesie jednoduché zelené topánky a bielu blúzku.

Okrem čiernej sú univerzálnymi farbami aj šedá, modrá a biela. Ľahko sa kombinujú s doplnkami aj rôznymi farbami a vzormi. Doplnky môžu byť aj v kontrastných farbách, ale rovnako aj neutrálnych – podľa vášho štýlu alebo momentálnej nálady.

Puzdrová sukňa jednoducho nikdy nevyjde z módy, takže sa nemusíte báť zainvestovať do nej. Prispôsobte ju svojmu štýlu – ak ste skôr fanúšikom extravagancie, nebojte sa aj koženého či vzorovaného modelu. Puzdrové sukne, ale aj iné módne vychytávky či nadčasové kúsky nájdete výhodne a pohodlne aj online a navyše na ich nákup môžete využiť zľavové kupóny a zľavy.