Viete, ako správne nosiť prstene? Každý z nich má iný význam!

Prstene môžu symbolizovať najmä manželstvo, bohatstvo alebo lásku. Obvykle to závisí od toho, na ktorom prste ich nosíme. Prstene však veľa vypovedajú aj o osobnosti, vlastnostiach a prioritách človeka, ktorý ich nosí. Vedeli ste, čo sa na základe toho dá o vás povedať?

Viete, ako správne nosiť prstene? Každý z nich má iný význam!

(zdroj: unsplash.com)

“Snubák” a obrúčka

Nosenie prsteňov má rôzne významy najmä v závislosti od kultúry, tradície a osobných preferencií. Asi najznámejší a najjasnejší je zásnubný prsteň, ktorý je symbolom nastávajúceho manželstva. Nosiť by sa mal na prstenníku ľavej ruky. “Vyšším” levelom zásnubného prsteňa je obrúčka, ktorá zasa symbolizuje manželstvo, ale aj lojalitu. Obrúčky bývajú väčšinou jednoduché, bez kamienkov a ozdôb, čo symbolizuje trvácnosť manželstva. Hoci sa u nás zaužívalo nosenie obrúčky na prstenníku ľavej ruky, podobne, ako pri zásnubnom prsteni, v skutočnosti to nie je striktne dané. Pokojne si ju môžete preložiť aj na pravú ruku.

Na zvýraznenie krásy a elegancie

Obľúbenými prsteňmi sú najmä medzi ženami prstene s drahými kameňmi, ako diamanty, rubíny, zafíry a iné. Takéto prstene sa hodia najmä ako dar pri nejakej špeciálnej príležitosti. Ženy často nosia prstene jednoducho ako šperk, bez nejakého špecifického významu. Väčšinou ide o strieborné prstene, menšie alebo väčšie, rôznych dizajnov, materiálov a farieb. Používajú sa obvykle na zdôraznenie krásy a štýlu. Iným druhom prsteňov sú spoločenské prstene, ktoré označujú členstvo v rôznych spoločenských kluboch, organizáciách alebo profesijných združeniach. Prstene však môžu nosiť aj muži. Okrem obrúčiek sa nosia aj pečatné prstene alebo iné ozdobné prstene, dokonca aj niekoľko prsteňov naraz. Máte prsteňov a iných šperkov málo? Nakúpte ich online z pohodlia domova a využite pri tom naše zľavové kódy a kupóny, ktoré odporúčame.

Na ktorom prste ho máš, taký si!

Teraz sa však pozrime na význam konkrétnych miest, kde môžete prstene nosiť. Ak nosíte prsteň na palci, symbolizuje to vašu silu a slobodu myslenia. Na palec sa hodia najmä široké a objemné prstene. Prsteň na malíčku môže zasa symbolizovať rodinný stav, alebo aj mafiánske väzby. V 19. storočí dva prstene na malíčku dokonca nahrádzali mužom obrúčku, pretože spodný prsteň bol zásnubný a vrchný pečatný. Ak radi pozeráte kriminálky, tak viete, že nosenie prsteňa na malíčku môže naznačovať aj spojenie nositeľa s kriminálnym svetom. Nosenie prsteňa na prostredníku vo väčšine kultúr znamená, že sa zameriavate na ciele svojho života a identitu. A čo ak nosíte prsteň na každom prste? Môže ísť iba o čisto módny výraz a výrazný štýl, ktorý to dodáva. Niektorí však veria, že nosenie viacerých prsteňov naraz môže pomôcť vyvolať určité energie alebo ochranu. Cítite, že je vaša energia oslabená? Doplňte si ju vďaka vitamínom a výživovým doplnkom s Dr. Max zľavovým kódom, vďaka ktorému nakúpite lacnejšie. Môže to dokonca odrážať aj prejav určitej viery alebo oddanosti. Ak milujete skrášľovanie rúk rôznymi šperkami či doplnkami, prečo rovno nesiahnuť aj po elegantných a kvalitných hodinkách? Také si môžete kúpiť výhodne aj vďaka TimeStore kupónu alebo využite skvelé ceny Black Friday.