Ako si vybrať tie najlepšie zimné pneumatiky

Polrok ubehne ako voda, a zrazu je tu chvíľa, keď každý vo veľkom prezúva. A tak len čo sa jesenné teploty blížia pod magickú hranicu 7 stupňov Celzia, rýchlo analyzujme stav našich zimných pneumatík. Nájdime si rok ich výroby a po desiatich rokoch ich automaticky vymeňme. Aj dezén s hrúbkou pod 4 mm je už alarmujúci. Privítajte možnosť vybrať si nové, kvalitnejšie zimné pneumatiky, bez hromženia. Ide o váš komfort a bezpečnosť.

Ako si vybrať tie najlepšie zimné pneumatiky

Ako si vybrať tie najlepšie zimné pneumatiky (zdroj: komerčný článok)

Zimné pneumatiky od 15. novembra

Aj vám sa zdá, že sa začínajú stierať hranice medzi jednotlivými ročnými obdobiami? Chaos nemajú len ľudia, ale aj rastliny či zvieratá. Preto nie je nič nezvyčajné, ak ešte ani v októbri sedmička na teplomeroch nesvieti trvalo. Naša legislatíva preto stanovila dátum, do ktorého je nutné letné pneumatiky prezuť na zimné, a tým dátumom je 15. november. Než sa však dostaneme v kalendári k tomuto medzníku, nie je na škodu si na zimné pneumatiky spomenúť aj skôr. Ak sú naše staré už opotrebované časom či používaním, treba si kúpiť nové. Všetky štyri naraz alebo postupne, dve predné a dve zadné, ktoré musia byť podľa zákona zhodné. Aké pneumatiky si vybrať, určuje technický preukaz vozidla, náš región, ale aj štýl jazdy či cestné podmienky. Ak hľadáme tie najlepšie zimné pneumatiky, nemali by sme obísť ani niekoľko ďalších údajov.

S ohľadom na jazdné vlastnosti pneumatík a iné faktory

Pri nákupe zimných pneumatík je vhodné zvážiť aj možnosť kúpy online. Pokiaľ sa potrebujete poradiť, väčšina predajcov vám rada ochotne všetko vysvetlí telefonicky či e-mailom. Dostupné sú však aj rôzne užívateľské recenzie alebo nezávislé testy pneumatík. Je zrejmé, že nákupom pneumatík na internete dokážete ušetriť, a to už aj preto, že si môžete tovar porovnať, čo sa kvality aj ceny týka. Aj pri online nákupe získate záruku, len si treba overiť, na aký čas ju výrobca garantuje. Ak budete zimné pneumatiky nakupovať mimo sezóny, pravdepodobne ušetríte ešte viac a budete mať istotu, že do mrazov stihnete prezuť. Pri nákupe zimných pneumatík sa zamerajte okrem rozmerov pneumatík aj na jazdné vlastnosti. Dopravní špecialisti totiž neanalyzujú len rozmery či ceny gúm, ale aj ich životnosť, hlučnosť, šetrnosť k pohonným hmotám, schopnosť zvládať mokrú, zamrznutú alebo zasneženú vozovku, dlhé vzdialenosti či náhle inštrukcie šoféra (odbočenie, zabrzdenie). Na výber nových pneumatík máme vždy pol roka čas, tak prečo trh trocha nepreskúmať?

Komerčný článok