Pestrý svet náhradných dielov a ostatného príslušenstva na mobily

Keďže naše mobily sa stali našimi dennodennými spoločníkmi a nespúšťame z nich pohľad a často ani ruku, venujme starostlivosť ich údržbe. To sa týka nielen hlavných zásad používania mobilu, ale takisto využívania originálnych náhradných dielov v prípade, že naše zariadenia trápia chybičky krásy či nefunkčnosť konkrétnych dielov.

Pestrý svet náhradných dielov a ostatného príslušenstva na mobily

Pestrý svet náhradných dielov a ostatného príslušenstva na mobily (zdroj: komerčný článok)

S úctou k našim mobilom

Všetci vieme, koľkokrát chytáme mobil do ruky, a koľkokrát to nerobíme s čistými rukami! V MHD, v supermarketoch, v zamestnaní, ale aj doma sa hemžia baktérie a vírusy, ktoré sa najprv nalepia na naše prsty, a odtiaľ to už k telefónu nemajú ďaleko. Vytvorte si zvyk aspoň raz denne dezinfikovať telefón a urobiť tak najmä po príchode domov. Samozrejme, mobily si vieme znečistiť aj inak ako neviditeľnými baktériami. Čo mastné odtlačky prstov, fŕkance od jedla alebo trebárs stopy hliny/pilín/cementu? Potom sa nečudujme, že sa kazia akosi pričasto a my nestíhame kupovať náhradné diely na mobily

Používajme vhodné ochranné prostriedky na mobily

Hneď pri kúpe nového mobilu si naň zaobstarajme vhodné ochranné prvky. Každý podľa gusta. Kým niekto nedá dopustiť na praktické puzdrá s koženým vzhľadom, iný sa spolieha na súhru tvrdeného ochranného skla a zadného krytu na mobil, či plastového, alebo silikónového. Ochranné kryty a puzdrá na mobily majú za úlohu ochrániť naše zariadenia pred nečistotami, ale aj škrabancami či vážnymi prasklinami, ktoré sú nezlučiteľné so životom nášho mobilu. Chcete byť vždy trendy? Aj vďaka striedaniu ochranných krytov na mobily si viete vytvoriť jedinečný štýl a využívať mobil ako módny doplnok.

Šetríme si batériu

Medzi náhradnými dielmi na mobily často pátrame aj po náhradnej batérii pre náš model telefónu. Ak chcete, aby vám tentokrát batéria vydržala o niečo dlhšie, nevystatujte ju slnku ani pôsobeniu veľkého tepla (vyžaruje aj zo spotrebičov). Batériu nenabíjajte, až keď sa úplne vyšťaví. Vytvorte si zvyk nabíjať ju už pri 40 %, radšej po troche a viackrát za deň, a nie celkom do 100 %. Takisto nie je rozumné telefón nabíjať celú noc. Dodržiavaním týchto zásad docielite, že budete po náhradných dieloch na mobily siahať stále menej a menej.

Komerčný článok