Vedeli ste, že ustlať si každé ráno má svoje výhody? Pozrite sa, aké!

Ranný zhon poriadku veľmi nenahráva. Obvykle sme radi, že sa nám podarí dostať z vyhriatej postele, trafiť do kúpeľne a schmatnúť po ceste do práce niečo na raňajky. Ustlatie postele určite nepatrí medzi obľúbené činnosti, ale každé ráno by ste mu mali obetovať dve minútky. Prečo?

Vedeli ste, že ustlať si každé ráno má svoje výhody? Pozrite sa, aké!

(zdroj: unsplash.com)

Začnite od seba

Maličkosti tvoria svet. Ak sa nenaučíme robiť správne malé veci, nikdy nebudeme schopní robiť ani tie veľké. Zmena sveta začína zmenou nás samých – a možno práve aj ustlaním postele. Ustlatie postele môže udať tón celému dňu. Ak ho ráno stihnete, splnili ste prvú úlohu dňa. Takýto návyk navyše môže viesť spolu s mnohými ďalšími k pocitu pohody a sebavedomému prevzatiu zodpovednosti v rôznych oblastiach.

Pocity v spálni sú dôležité

V spálni strávime tretinu nášho života. Jej vzhľad a pocit, ktorý v tejto miestnosti máme, ovplyvňuje aj našu celkovú náladu. Ak budete obklopení neporiadkom, asi ťažko sa môžete cítiť uvoľnene a príjemne. Správne ustlaná posteľ okamžite navodí pocit osobného útočiska a vytvorí útulnú atmosféru. Takýto pocit vám môže zlepšiť náladu a zmierniť vaše každodenné emocionálne zaťaženie.

Poriadok a čistota

Ak sme vás nepresvedčili doteraz, pozrime sa na problematiku postielania z praktického hľadiska. Vyrovnanie plachty, vytrasenie vankúšov a zakrytie postele prehozom alebo dekou ju udržuje čistú a chráni pred prachom. Ak máte doma navyše domáceho miláčika, ktorému zakazujete ísť do postele, ale viete, že po vašom odchode do práce veľmi rád využije vašu neprítomnosť a zákaz poruší, je prikrývanie postele priam povinnosťou. Ustlaná posteľ môže inšpirovať aj vašu fantáziu – akonáhle je poriadok na posteli, prispieva to k celkovému štýlu a upratanosti miestnosti. Takto povzbudení sa možno budete cítiť aj inšpirovaní k skrášleniu vzhľadu spálne rôznymi vylepšeniami či doplnkami. A na záver má ustlanie dokázaný vplyv aj na kvalitnejší spánok. Ľudia, ktorí si ráno ustelú posteľ, majú o 19 % vyššiu pravdepodobnosť, že sa vyspia doružova.