Prineste jeseň aj do interiéru – jednoduché doplnky, ktoré vytvoria tú správnu atmosféru

Dekorovanie interiéru patrí ku každému ročnému obdobiu a sviatkom. Rovnako to je aj na jeseň. V dnešnom článku máme pre vás tipy na jednoduché jesenné dekorácie, ktoré si môžete kúpiť alebo vyrobiť. Samozrejme, základ budú tvoriť suché lístie, gaštany či vetvičky.

Prineste jeseň aj do interiéru – jednoduché doplnky, ktoré vytvoria tú správnu atmosféru (Foto: unsplash.com)

Dekorácie z prírody

V prírode viete nájsť množstvo dekorácií do interiéru, ktoré viete použiť len tak, samé o sebe alebo z nich spraviť úplne niečo iné. Výhodou je aj to, že do takýchto dekorácií netreba veľa investovať. Či už to budú kamienky, šišky, jesenné plody alebo vetvičky. Ideálne sú aj jesenné ikebany, na ktoré potrebujete len chvojinu, sušenú trávu a iné veci na dozdobenie (šípky, gaštany, malé šišky…).

Sviečky, sviečky a ešte raz – sviečky

Jeseň máme spojenú s tým, že je vonku chladno, skoro je tma a počasie nebýva najlepšie. Preto si chceme vytvoriť doma útulnú atmosféru. Aj na to skvele poslúžia sviečky. Kúpiť si môžete rôzne typy sviečok, ktoré sú samé o sebe dekoráciou alebo si môžete kúpiť jednoduché sviečky, ktoré si dozdobíte sami. Sviečky v skle sa dajú oblepiť vetvičkami, pre vysoké sviečky môžete vytvoriť ozdobený stojan. Atmosféru sviečok vedia navodiť aj svetielka, ktoré si môžete omotať okolo postele alebo po nábytku.

Veselé tekvice

K pestrofarebným listom a gaštanom sa skvele hodia aj ďalšie plody zo záhrady – tekvice, ktoré sú typickým znakom jesene. Nie každá tekvica je vhodná na konzumáciu, preto je dobré, ak ju použijete aspoň ako dekoráciu. Menšie tekvičky viete poukladať samostatne, hodia sa ako dekorácia do vázy alebo ich môžete domaľovať akrylovými farbami. Veľké tekvice môžete vyrezávať a vložiť do nej sviečku.