Móda najlepšie vynikne na figurínach

Štýlové kúsky oblečenia či obuvi v kamenných predajniach potrebujú okrem kvalitného prevedenia aj istú formu prezentácie. A čo osloví zákazníka lepšie a osobnejšie, ako keď vidí model kabáta či šiat oblečený na figuríne? Áno, v tomto prípade sú to práve figuríny, ktoré preberajú na seba povinnosti modeliek a snažia sa prezentovať módu tak, aby na nich vynikli všetky detaily.

Móda najlepšie vynikne na figurínach

Móda najlepšie vynikne na figurínach (zdroj: medcom.sk)

Nepodceňujte efekt dobre naaranžovaných figurín

Okná výkladov majú neuveriteľnú moc vzbudiť v okoloidúcich záujem a nevtieravou formou ich veľmi nenápadne dotlačiť až k prekročeniu prahu predajne. Už v tomto momente má predajca polovicu úspechu za sebou. Umenie zaujať, inšpirovať a prilákať je v podstate veľmi jednoduché, ak za oknom výkladu stojí, sedí alebo dokonca leží figurína v neodolateľnej spodnej bielizni alebo pôvabných šatočkách.

Predsa len je rozdiel vidieť krásne šaty visieť na vešiaku v predajni a tie isté šaty oblečené na krásnej a pôvabnej figuríne. A ak sú navyše vhodne zladené s doplnkami, ako je napríklad šál, kabelka či šperk, úspech je zaručený. V takomto prípade je viac než isté, že zákazník neodolá, a je len na šikovnosti predávajúceho, čo z danej situácie dokáže vyťažiť. No netreba zabúdať na fakt, že práve pútavá figurína vo výklade môže byť prvým spúšťačom väčšiny úspešných predajov.

Ako funguje motivačná stratégia výkladných figurín?

Figuríny vo výkladoch dnešných butikov a obchodov už dávno nie sú len lacnými plastovými napodobeninami bežných ľudí. Moderné figuríny sú krásne, takmer ako živé, a vo výklade pôsobia prirodzene a s ľahkosťou. Nestoja v kŕčovitej vzpriamenej polohe, ale vyzerajú, akoby boli súčasťou módneho móla. Ich dokonalé proporcie tela /rovnako u žien, ako aj u mužov/ sú až závidenia hodné, a ak k tomu pridáme aj krásne tváričky, nedá sa im odolať.

Samozrejme, pokiaľ je obchodík orientovaný v trochu avantgardnejšom štýle, lesklá figurína s abstraktnou hlavou v nežnom negližé bude rovnako pútať pozornosť okoloidúcich ako tá s perfektnou tváričkou. Je pravda, že absolútne dokonalé krivky ženských tiel a vyšportované rysy na mužských figurínach už aj bez oblečenia priťahujú pozornosť, ak ich však predajca odeje do toho správneho outfitu, len ťažko sa im dá odolať. A presne na tento efekt sa spolieha väčšina tých, ktorí predávať chcú.

Reklama má neskutočne veľa podôb. Prezentovať svoju módu na figuríne je však stále tým najefektívnejším spôsobom, ktorý je dostupný v medcom.sk.

Komerčný článok