Chráňte sa pred slnkom štýlovo – aké pokrývky hlavy sú teraz IN?

Pred slnkom sa potrebujeme chrániť. Nie len SPF krémom alebo pobytom v tieni, ale aj oblečením a doplnkami. Jedným zo „summer essentials“ produktov je aj pokrývka hlavy. Tá môže byť nie len užitočná, ale aj štýlová. Momentálne je v trende nestarnúca klasika, no pribudlo aj pár nových kúskov. Ktorý typ pokrývky hlavy by vám tento rok nemal chýbať v šatníku?

Chráňte sa pred slnkom štýlovo – aké pokrývky hlavy sú teraz IN? (Foto: unsplash.com)

Slamený klobúk

Nestarnúca klasika v podobe slameného klobúka je trendovým kúskom aj tento rok. Nájdete rôzne odtiene prírodnej slamy, klobúky s rôznymi aplikáciami, stužkami. Klobúky sú menšie, väčšie a majú rôzne tvary. Možno vám bude trvať dlhšie, kým nájdete ten pravý, no je ich na výber množstvo, takže stačí len trpezlivosť.

Bucket hat

Trendovým kúskom tohto roka, ktorý sa vrátil z 90. rokov je bucket hat. Na toto musíte mať trošku viac odvahy a nie je to štýl pre každého. Ak ale radi sledujete módne trendy a podľa nich aj nakupujete, tak by vám jeden takýto klobúk nemal v šatníku chýbať. Hodí sa hlavne k športovejšiemu štýlu na bežný deň, no využijete ho aj na pláži.

Šatka

So saténovými a hodvábnymi šatkami sa teraz skúšajú rôzne spôsoby nosenia. Môžete si ich uviazať nie len na krk, ale tiež ako top či pokrývka hlavy. Štýl viazania na hlavu je tzv. na piráta. Už k tomu len stačí prispôsobiť účes, outfit a môžete vyraziť do ulíc. Výhodou je variabilnosť šatky a možnosť rôznych spôsobov viazania.

Šiltovka

Medzi nestarnúce klasiky patria aj šiltovky, ktoré vynosíte nie len v lete, ale počas celého roka. Vyrábajú sa z rôznych materiálov a nájdete aj štýlové, značkové kúsky, ktorý pozdvihnú váš outfit na vyšší level. Šiltovku využijete počas horúcich letných dní, na dovolenke aj pri športe. Ideálne je investovať do jedného neutrálneho modelu, ktorý vynosíte ku všetkému.