Terasy sú obľúbeným miestom každej domácnosti!

Terasy sú dnes typické nielen pre záhrady, ale aj byty. Sú obľúbeným útočiskom, predovšetkým, pre letné mesiace, kedy tu ľudia trávia pomerne veľa času. Terasy slúžia na oddych s rodinou, priateľmi, ideálne miesto na prácu či na večerné grilovanie. Možností je skutočne veľa.

Terasy sú obľúbeným miestom každej domácnosti!

Terasy sú obľúbeným miestom každej domácnosti! (zdroj: Pixabay.com)

Terasa sa považuje nielen za obľúbené miesto, ale aj za trend tohto storočia. Výber správnej terasy vie byť častokrát aj poriadne náročný. Pred samotnou kúpou by ste si mali zodpovedať hneď niekoľko otázok, prostredníctvom ktorých sa budete pri výbere držať. My vám prinášame prehľad najdôležitejších vecí, týkajúcich sa terás. Vďaka nim si svoj výber výrazne uľahčíte.

Ideálny materiál pre terasu

Vzhľad terasy záleží, samozrejme, aj od použitého materiálu pri výrobe. Každý z nich so sebou prináša nielen určité výhody, ale aj nevýhody. Obľúbeným materiálom je drevo, ktoré perfektne ladí s každou záhradou. Má však aj svoje nevýhody, ako napríklad náročnejšia údržba, kratšia životnosť, a tiež špeciálna starostlivosť.

Za tzv. bezúdržbové materiály sa považuje prírodný kameň, betónová a keramická dlažba. Terasy, ktoré sú vyrobené z týchto typov materiálov sú skutočne jedinečné. Prinášajú množstvo výhod, ako napríklad elegantný dizajn, príjemný pocit pri chodení, bezkonkurenčná cena či vysoká kvalita.

Vyberte si vhodné miesto

Pred kúpou terasy by ste mali zohľadniť, predovšetkým, umiestnenie. Vo všeobecnosti sa vhodné miesto hľadá najmä podľa svetovej orientácie. Pri terase, ktorá je situovaná na juh či juhozápad si užijete slnko od skorého rána do neskorého večera.

V prípade, že preferujete popoludňajší oddych v tieni, umiestnite si terasu na severovýchod. Ak chcete toto miesto odpočinku chrániť pred vetrom, ideálnou voľbou je stena alebo živý plot, ktorý dotvorí dizajn celej záhrady.

Využitie terasy

Terasa je obľúbeným prvkom záhrady ale tiež aj bytu, a to najmä pre svoje široké využitie. To môže napomôcť aj pri výbere celkových rozmerov. V prípade, že chcete terasu využívať len v rámci vašej rodinky, postačia vám menšie rozmery. Ak však túžite po neustálom organizovaní osláv, zvoľte si väčšiu terasu, tak, aby vám to vyhovovalo po všetkých stránkach.

Dôležité je, aby ste sa na terase cítili komfortne. To znamená, že by nemala byť príliš prekombinovaná. Ak budete mať vhodnú veľkosť, uložíte tam všetko potrebné. Či už ide o gril, slnečník, sedačky, jedálenský stôl, rôzne dekorácie či rastliny. To všetko bude vytvárať na vašej záhrade dokonalú atmosféru, ktorú vám budú pravdepodobne všetci potichu závidieť.

Terasy s obsahom PVC

Novinkou na trhu sú WPC terasové dosky. Tento druh obsahuje kombináciu PVC a dreva. Okrem iného, terasa tohto typu je v dnešnej dobe mimoriadne obľúbená. Priazeň si získala u množstva ľudí, a to najmä pre výhodné vlastnosti, ktoré som sebou prináša.

Terasové dosky WPC sú na údržbu nenáročné a, dokonca, ich trvanlivosť je skutočne dlhá. Sú odolné voči priamemu slnečnému žiareniu a akýmkoľvek nevítaným parazitom. Ak máte predsudky voči materiálu akým je drevo, v tomto prípade sa nemáte čoho báť. V kombinácii s PVC je terasa odolná aj voči nasiaknutiu vody a jej následnej deformácii.

Montáž terasových dosiek WPC je jednoduchá a rýchla. Okrem iného, zaručí vám dokonalý estetický vzhľad na vašej záhrade či v inom vonkajšom prostredí.

Starostlivosť o terasu

V prípade, že vlastníte alebo len premýšľate nad kúpou terasy s použitím WPC dosiek, starostlivosť je skutočne jednoduchá. Potrebné je čistiť terasu dvakrát ročne. Na čistenie a odstránenie nečistôt vám postačí vlažná voda s malým množstvom saponátu. Taktiež dbajte o uchytenie dosiek a všetky ostatné doplnky, ktoré sú súčasťou terasy.

Komerčný článok