Pri sexe ide o zdravie! 2 dôvody, prečo sex potrebuje každý muž

Viaceré ženy pozerajú na mužov ako na sexuálnych labužníkov, ktorí si chcú iba užívať. To však často nemusí byť pravdou. Tak, ako ženy dbajú na zdravú stravu, pohyb, svoje telo aj dušu, tak to robia aj muži. Výnimky len potvrdzujú toto pravidlo.

Pri sexe ide o zdravie! 2 dôvody, prečo sex potrebuje každý muž

Pri sexe ide o zdravie! 2 dôvody, prečo sex potrebuje každý muž (zdroj: unsplash.com)

Znižuje krvný tlak

Na Slovensku muži umierajú veľmi často na srdcovocievne ochorenia, ktoré sú do veľkej miery výsledkom vysokého tlaku. Štúdia z roku 2016 jasne preukázala spojenie medzi kvalitným sexom a poklesom krvného tlaku. Muži, ktorí nemali nasýtený sexuálny apetít trpeli častejšie vysokým tlakom ako tí, ktorí sa pravidelne doma s partnerkou ventilovali. Raz darmo, tlak je tlak a keď nejde von, zabíja.

Prevencia rakoviny

U mužov je najčastejšia rakovina prostaty. Štúdia z roku 2014 potvrdila, že práve častá ejakulácia je dokonalým preventívnym opatrením pred rakovinou tohto orgánu. Muži, ktorí počas mesiaca ejakulovali 21-krát, mali menší výskyt rakoviny prostaty než muži, ktorí ejakulovali len štyrikrát do mesiaca. Takže ak za vami príde partnerka s nejakým mega osvedčeným diétnym receptom na boj proti rakovine, najprv jej dajte nohy od seba. Pretože sex je pre muža to najlepšie.