Prečo ženy neznášajú bývalých? Toto (NE)TREBA vedieť

Určite to pozná každý a nie je to nič príjemné. Rozchody. Zatiaľ ale čo mi, muži, máme na bývalú priateľku ťažké srdce, tak ženy majú tendencie robiť si „blacklisty“ mužov, ktorí s nimi boli a už nie sú.

Prečo ženy neznášajú bývalých? Toto (NE)TREBA vedieť

Prečo ženy neznášajú bývalých? Toto (NE)TREBA vedieť (zdroj: unsplash.com)

Podľa vedcov sú ženy k bývalým partnerom omnoho menej milosrdné, ako sme my k ženám, hoci by nás aj odkopli ak o špinavú bielizeň. Prečítajte si štyri dôvody, prečo tomu tak je.

Zostať priateľmi? To v žiadnom prípade

Túto vetu počuť pri rozchode často. Ak už nebudeme pokračovať v posteli, ostaňme aspoň priateľmi. I keď tomu neverí ani jedna strana, ženy doslova klamú. Zatiaľ čo sa muži o priateľstvo aspoň pokúsia, tak ženy ho už dopredu zavrhli a hrajú s nami len dvojtvárnu úlohu. Tie už dopredu vedia, že bývalý partner nebude nikdy ich budúci kamarát.

Sme lepší ex partneri

Štúdie skúmali takmer 900 dospelých a každý účastník bol v novom heterosexuálnom vzťahu najmenej štyri mesiace a mal bývalého partnera, s ktorým vzťah trval tiež najmenej štyri mesiace. Výsledok bol šokujúci. Muži vo všeobecnosti zastávajú pozitívnejšie postoje voči bývalým partnerkám ako ženy. Sú schopné o nich dokonca hovoriť v dobrom, zatiaľ čo ženy na bývalom málokedy nechajú nitku suchú.